Trzy zalety płytek ceramicznych

O zaletach płytek ceramicznych można by się rozwodzić godzinami. Dziś jednak skupimy się na tych aspektach, które czynią ten materiał bezkonkurencyjnym wśród materiałów wykończeniowych.

Jednym z podstawowych atutów płytek ceramicznych jest to, że dzięki bogactwie modelów, kształtów, kolorów, ilość sposobów aranżacji przestrzennej pomieszczenia jest w zasadzie nieograniczona. Płytki można dowolnie komponować, zaczynając od prostych jednokolorowych eleganckich i surowych wnętrz, wyłożonych masywnymi, jednolitymi płytkami, a kończąc na mozolnie układanych mozaikach. Dzięki temu wnętrza stają się ciekawsze i niepowtarzalne oraz mają realny wpływ na atmosferę pomieszczenia, a ponieważ nie blakną i są wytrzymałe na obciążenia, stają się ozdobą na wiele lat.

Wyjątkowa trwałość

Drugą z kolei ważną kwestią jest to, że płytki ceramiczne są materiałem w zasadzie niezniszczalnym, dlatego sprawdzają się nie tylko w domu, w pomieszczeniach, które wymagają szczególnej ochrony przed wilgocią, ale również stanowią idealny materiał na taras czy balkon. Dzięki temu, że są fabrycznie impregnowane, ich pielęgnacja nie stanowi większego problemu. Ponadto są odporne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Wystarczy przetarcie wilgotną ściereczką i plamy pozostają tylko wspomnieniem.

Pozytywny wpływ na zdrowie

Ostatnią a być może najważniejszą z zalet płytek ceramicznych jest to, że ich gęstość uniemożliwia mikroorganizmom wnikanie w głębszą strukturę materiału, a tym samym szkodliwe bakterie są usuwane podczas standardowej pielęgnacji powierzchni glazury. Ceramika to materiał zalecany przez specjalistów w przypadku chorób na tle alergicznym wpływa też pozytywnie na zdrowie domowników.

Z tych względów w ofercie salonów ARGO znajdą Państwo szeroki asortyment płytek podłogowych najwyższej jakości. Oferujemy sprawdzone wieloletnim doświadczeniem płytki ceramiczne firm: Paradyż, Cerrad, Tubądzin, Maciej Zień i modele hiszpańskie. Zapraszamy do zapoznania z naszymi produktami.